PŁYTY P5 UNILIN - cięcie, mocowanie, obróbka

Obróbka (cięcie)

Płyty wiórowe i panele konstrukcyjne można obrabiać za pomocą konwencjonalnych narzędzi używanych do wiercenia, frezowania i piłowania. Preferowane są piły HSS lub diamentowe ze względu na ich dłuższą żywotność. Wskazane jest użycie 40-60 brzeszczotów z naprzemiennym fazowaniem od góry do płyty wiórowej lub paneli konstrukcyjnych.
Wysokość ostrza jest około dwa razy większa niż grubość panelu. Ma to na celu zapobieganie strzępieniu się płyty po przejściu przez tylną stronę ostrza.
Prędkość przepustowości urządzenia powinna być wystarczająco wysoka, aby uniknąć pozostawienia śladów poparzenia brzeszczotów na krawędziach płyty, ale nie zbyt wysoka, aby mieć pewność, że zęby będą miały czas na ewakuację przetartej materii. Zbyt wysoka przepustowość płyty powoduje postrzępioną linię cięcia i powoduje przeciążenie silnika piły.

Łączniki (mocowanie)

Gwoździe z rowkiem lub pierścieniem, zszywki z żywicą klejącą i śruby (tylko do podłóg i dachów) mogą być służyć do mocowania płyty wiórowej lub paneli konstrukcyjnych na nośnej konstrukcji drewnianej. W klasie usług 2, należy zastosować łączniki ze stali ocynkowanej lub ze stali nierdzewnej.
Minimalna długość elementów złącznych musi wynosić co najmniej 50 mm lub dwukrotność grubości panelu, w zależności od tego, która jest
najdłuższy. W przypadku gwoździ minimalna średnica jest 0,16 razy większa niż grubość panelu; i 0,2 razy grubość panelu na śruby.

Dostępność, logistyka, atesty

Dostawa 48 godzin

Zasięg cała Polska

Sprzedaż na sztuki

Możliwość cięcia na dowolne formaty

 

Szeroka gama grubości:

krawędź prosta: 12, 18, 22 mm

pióro wpust: 22 mm

 

Dostępne formaty:   

2500 x 1250 mm ( 22, 18 mm)

2800 x 1196 mm ( 12 mm)

2400 x 600 mm ( 22 mm p+w)

P5 Unilin to płyta ogniotrwała, ognioodporna MUF, doskonale nadająca się do zastosowań konstrukcyjnych w wilgotnych pomieszczeniach. Płyta wykazuje jedynie minimalne rozszerzanie i pęcznienie pod wpływem wysokiej wilgotności względnej. 
 

P5 Unilin ma silne właściwości ognioodporne (europejska klasyfikacja B-s2, d0). Pożary gasną same i nie żarzą się po usunięciu źródła ciepła. Ponadto płyty P5 Unilin zachowuje swoją wytrzymałość mechaniczną przez długi czas w sytuacjach związanych z pożarem.

 

Na chwilę obecną jest to jedyna dostępna na rynku polskim płyta konstrukcyjna trudnopalna w masie.

Trudnopalne

 

stopień ognioodporności

B,s-2,d0

 

 

 

 

KOLORYT

Kiedrzyńska 9 Czestochowa

pn-pt 8:00-16:00

sob-nie telefonicznie

KONTAKT

info@koloryt.biz

+48 34 343 00 43

+48 784 761 880

 

INFOLINIA

7 dni / tydzień

8.00-20.00

+48 784 761 880

Czekamy na Twoją wiadomość

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z np. wysłaniem formularza przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma Koloryt, mieszcząca się w Częstochowie (42-202) przy ul. Kiedrzyńskiej 9 

Sponsor klubu żużlowego, jak również Indywidualnego Mistrza Europy