Płyty P5 unilin – cięcie, mocowanie, obróbka

Płyta P5 Unilin: Tajemnice, których nie znałeś

Obróbka (cięcie)

Płyty wiórowe i panele konstrukcyjne oferują wygodę obróbki za pomocą standardowych narzędzi do wiercenia, frezowania i piłowania. Zaleca się korzystanie z pił HSS lub diamentowych ze względu na ich dłuższą żywotność. Efektywne przetwarzanie wymaga użycia 40-60 brzeszczotów z naprzemiennym fazowaniem od góry do płyty wiórowej lub paneli konstrukcyjnych.

Ważne jest, aby wysokość ostrza była około dwukrotnie większa niż grubość panelu, co ma na celu zapobieżenie strzępieniu się płyty po przejściu przez tylną stronę ostrza. Prędkość przepustowości urządzenia powinna być wystarczająco wysoka, aby uniknąć pozostawiania śladów poparzenia brzeszczotów na krawędziach płyty, ale jednocześnie niezbyt wysoka, aby zęby miały czas na ewakuację przetartej materii. Nadmierna prędkość przepustowości płyty może prowadzić do postrzępionej linii cięcia oraz przeciążenia silnika piły. Dlatego istotne jest zachowanie odpowiedniego balansu w celu osiągnięcia precyzyjnych i efektywnych rezultatów podczas obróbki płyt wiórowych i paneli konstrukcyjnych.

Łączniki (mocowanie)

Gwoździe z rowkiem lub pierścieniem, zszywki z żywicą klejącą i śruby (tylko do podłóg i dachów) mogą być służyć do mocowania płyty wiórowej lub paneli konstrukcyjnych na nośnej konstrukcji drewnianej. W klasie usług 2, należy zastosować łączniki ze stali ocynkowanej lub ze stali nierdzewnej.
Minimalna długość elementów złącznych musi wynosić co najmniej 50 mm lub dwukrotność grubości panelu, w zależności od tego, która jest
najdłuższy. W przypadku gwoździ minimalna średnica jest 0,16 razy większa niż grubość panelu; i 0,2 razy grubość panelu na śruby.

Dostępność, logistyka, atesty

Dostawa 48 godzin

Zasięg cała Polska
Sprzedaż na sztuki

Dostępne formaty:
12 x 2800 x 1196 mm pk
18 x 2400 x 1200 mm p + w / 2 str.
22 x 2400 x 600 mm p +w / 4 str.

P5 Unilin to płyta ognioodporna oparta na żywicach MUF, idealnie sprawdzająca się w konstrukcjach przeznaczonych do użytku w wilgotnych pomieszczeniach. Charakteryzuje się jedynie minimalnym rozszerzaniem i pęcznieniem pod wpływem wysokiej wilgotności względnej.

Płyta P5 Unilin posiada wyjątkowe właściwości ognioodporne (klasyfikacja europejska B-s2, d0). W przypadku pożaru płomienie zanikają samoistnie, a po usunięciu źródła ciepła płyta nie utrzymuje żaru. Dodatkowo, płyty P5 Unilin utrzymują swoją wytrzymałość mechaniczną przez długi czas w sytuacjach związanych z pożarem.

Aktualnie jest to jedyna dostępna na rynku polskim płyta konstrukcyjna, charakteryzująca się trudnopalnością już na etapie produkcji (w masie).

Niezapalne

klasa reakcji na ogień

B,s-2,d0