Antivlam

ANTIVLAM - Ognista elegancja czy Bezpieczne piękno ?

Dostawa 48 godzin

Zasięg cała Polska
Sprzedaż na sztuki

Szeroka gama grubości:

16, 18 mm

12, 22 mm (na zamówienie, palety)

Dostępne formy:

3050 x 1250 mm

Antivlam (P2 Unilin) to płyta z wiórów drzewnych, trójwarstwowo uformowana żywicami syntetycznymi. Spełnia normę E1 w produkcji formaldehydu.

Jej klasa B-s1, d0 w reakcji na ogień oznacza, że jest niezapalna, niedymiąca i niekapiąca. Dodatkowo, ma niski stopień zapalności, a jej powierzchnia jest gładka i jednorodna.

Antivlam doskonale łączy się z wszelkiego rodzaju pokryciami wierzchnimi. Jest również idealna podczas cięcia, szlifowania i wiercenia.

W dziedzinie budownictwa obiektów użyteczności publicznej materiały muszą spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli chodzi o reakcję na ogień. Europejska norma PN-EN 13501-1:2008 precyzyjnie określa wymagania dotyczące stopnia palności, przypisując materiałom klasy od A do F. Te normy są kluczowe w przypadku obiektów takich jak kina, szpitale, hotele czy centra handlowe. Pokrycia ścian, podłóg i sufitów muszą cechować się wysoką odpornością na ogień. Ognioodporne płyty, idealne do produkcji mebli, ścian działowych i drzwi przeciwpożarowych, znakomicie sprawdzają się jako estetyczna obudowa szachtów instalacyjnych w budynkach wielorodzinnych. Płyta Antivlam to wyjątkowy materiał, który skutecznie hamuje rozprzestrzenianie się ognia. Jej zastosowanie jest nieocenione w budownictwie, zwłaszcza w miejscach, gdzie bezpieczeństwo jest priorytetem. Antivlam to nie tylko ochrona przed pożarem, ale także estetyczne rozwiązanie do wykończenia wnętrz.

Niezapalne

klasa reakcji na ogień

B,s-2,d0